Schody

W naszej ofercie znajdą Państwo również praktycznie wszystkie rodzaje schodów drewnianych w niepowtarzalnych formach
i kształtach z różnorodnymi elementami konstrukcyjnymi i wypełnieniami jak metal i szkło. Chcemy się z Państwem podzielić naszą wiedzą i doświadczeniem oferując doradztwo przy wyborze konstrukcji schodów, ich kształtu, kolorystyki i innych elementów, tak aby dopasować je do konkretnego wnętrza. Projektowanie i produkcja schodów jest naszą pasją, a zadowoleni Klienci nagrodą za wykonaną pracę. Nasi wykwalifikowani pracownicy oraz wysoki poziom technologiczny firmy pozwalają nam spełnić najbardziej wyrafinowane oczekiwania.

Schody samonośne – pod tym pojęciem należy rozumieć konstrukcję gdzie drewniane trepy wystają ze ściany a balustrada jest np. z grubego szkła przytwierdzona do policzków trepów. Nie są widoczne żadne wsporniki czy słupki.

Schody jednobiegowe proste - kondygnacje łączy tu jeden prosty bieg. Są stosunkowo tanie w budowie i proste do wykonania. Jednak konieczność pokonywania dużej liczby stopni bez odpoczynku, którym jest tzw. spocznik może być dosyć męcząca. Dlatego takie projekty schodów najczęściej stosuje się w miejscach, gdzie nie występuje duża różnica poziomów, np. przy antresoli.

Schody dwubiegowe proste - kondygnacje łączą tu dwa biegi, między którymi znajduje się spocznik. Polecane są do wysokich kondygnacji. Schody dwubiegowe mogą również być łamane (kierunek wchodzenia zmienia się o 90 stop.) albo równoległe (kierunek wchodzenia zmienia się o 180 stop.). Zajmują one najmniejszą powierzchnię, dlatego chętnie stosowane są przez inwestorów.

Schody trójbiegowe mają dwa spoczniki i krótkie biegi, są więc wygodne i bezpieczne, szczególnie gdy w domu są dzieci lub osoby starsze. Projekty takich schodów wymagają jednak dużo powierzchni, której nie warto odbierać, gdy mamy małe domy.

Schody zabiegowe łagodnie skręcają tam, gdzie w schodach łamanych znajduje się spocznik. Zamiast niego mają w tym miejscu różną szerokość stopnia z zewnątrz jest węższa, od wewnątrz komfortowo szersza. Są odpowiednie do małych domów i wąskich przestrzeni, gdzie będą montowane, zajmują bowiem mniej miejsca, a brak spocznika obniża koszt budowy.

Schody na beton - konstrukcje betonowe pozostają nadal najbardziej popularnymi formami w budownictwie mieszkalnym. Jeśli chodzi o schody betonowe to są one w tej chwili doskonale rozwinięte i znajdziemy na rynku bardzo wiele różnych możliwości ich wykonania. Najbardziej popularny rodzaj schodów z betonu to oczywiście schody proste, które również należą do najtańszych. Rozpoczynają się specjalnym spocznikiem, który znajduje się również pośrodku i kończy całe schody. Widać więc wyraźnie, że architektura ma w tej chwili naprawdę bardzo wiele do zaoferowania jeśli chodzi o schody i każdy na pewno znajdzie odpowiedni dla siebie projekt.